پیرسیک
پارک جنگلی تمبی مسجدسلیمان

پارک جنگلی تمبی مسجدسلیمان لذت هوای پاک کوهستان

پارک جنگلی تمبی یکی از جاهای دیدنی خوزستان و اماکن تفریحی مسجدسلیمان است. این پارک در ۶ کیلومتری جنوب مسجدسلیمان قرار دارد و منطقه اطرافش هم به کلی تمبی نام گرفته است. شهر تاریخی مسجد سلیمان در دل کوه‌های زاگرس واقع شده است و از شهرهای خوش آب‌وهوای شمال خوزستان به شمار می‌رود. این شهر بیشتر به خاطر نفت‌خیز بودن و قدمت پالایشگاهش شناخته می‌شود اما نمی‌توان آثار باستانی و طبیعت زیبایش را نادیده گرفت.

منطقه تمبی در ۵ کیلومتری جنوب مسجدسلیمان قرار گرفته و سد بزرگ تمبی نقطه عطف آن است که انرژی حاصل از آن برای تولید برق و در نیروگاه مجاورش به بهره‌برداری می‌رسد. فضای اطراف این سد هم برای اغلب اهالی و گردشگران جذاب است و معمولا آخر هفته‌ها و همچنین در روزهای تعطیل میزبان طبیعت گردان می‌شود. پارک تمبی حدودا ۱ کیلومتر پایین‌تر از سد و بازار تمبی و در منطقه‌ای تقریبا نامسطح واقع شده است. پوشش گیاهی این پارک زیبا را درختان کهور، کنار و بادام تشکیل می‌دهد. آلاچیق‌های متعددی در آن ساخته شده است تا خانواده‌ها هم مکان مناسبی برای اُتراق کردن و گذراندن اوقاتشان در طبیعت پیدا کنند و از هوای کوهستان و پاک این منطقه لذت ببرند.

پارک جنگلی تمبی مسجدسلیمان

متأسفانه سال گذشته شاهد آتش سوزی قسمتی از پارک جنگلی تمبی در مساحت تخمینی ۸ هکتار بودیم و طبق گزارش سازمان محیط زیست خوزستان بخشی از درختان این پارک از سمت شهرستان باغملک از بین رفتند. دلیل این اتفاق ناخوشایند هم خشک بودن منطقه و همچنین گرمای هوا گزارش شده است.

اضافه کردن نظر

شبکه‌های اجتماعی