پیرسیک
وسایل مورد نیاز کمپینگ

وسایل مورد نیاز کمپینگ؛ چه تجهیزاتی همراه داشته باشیم؟

در هر کمپینگ بسته به نوع و مدت زمان آن، تجهیزات متفاوتی مورد نیاز است؛ تجهیزاتی که باید متناسب با آن کمپینگ انتخاب شده باشد و ویژگی های کاربردی داشته باشند. برای مثال کسانی که می خواهند تجربه ی کمپینگ طولانی مدتی داشته باشند باید لوازمی کم حجم و در عین حال کاربردی همراه خود داشته باشند؛ لوازمی که بتوانند از آن ها برای تهیه غذا، گرما و همینطور ایجاد امنیت در صورت لزوم استفاده کنند. در کمپینگ زمستانی نیز باید لوازمی گرم و مناسب به همراه داشت تا در مقابل سرمای شدید هوا و شرایط محیطی همچون باد، طوفان و برف بتوان دوام آورد.

فراموش نکنید هر فردی باید جعبه ی کمک های اولیه ی مخصوص خود داشته باشد تا در صورت نیاز فورا سراغ آن رفته و از آن استفاده کند. به یاد داشته باشید که این جعبه همیشه باید در کوله پشتی شما و همراهتان باشد نه اینکه آن را از کوله پشتی خارج کنید و در کمپ در گوشه ای رهایش کنید تا راحت تر به گشت و گذار بپردازید؛ هر لحظه ممکن است اتفاقی رخ دهد و شما نیازمند جعبه کمک های اولیه باشید. بهتر است ظرف حاوی کمک های اولیه از فلز باشد تا بتوانید برای برخی موارد دیگر نیز از آن استفاده کنید. مثلا برای گرم کردن آب و …

پتوهای گرم و کم حجم بهترین و راحت ترین وسایل گرم کننده ای هستند که می توانید همراه خود داشته باشید.  این پتوها در شرایط بد آب و هوایی می توانند کمک حال شما باشند. از طرف دیگر سعی کنید از رنگ های روشن و براق استفاده کنید تا در صورت وقوع حادثه، هواپیماهای نجات و یا هلی کوپتر ها بتوانند سریعتر شما را از فواصل دور شناسایی کرده و به کمک شما بشتابند.  کسانی که اقدام به برپایی کمپ می کنند همیشه همراه خود کبریت های ضد آب و نخ های ماهیگیری دارند تا هنگام نیاز به راحتی از آنها استفاده کنند.

 

اضافه کردن نظر

شبکه‌های اجتماعی