پیرسیک
سفرهای زمستانی - وسایل لازم

نکاتی برای سفر در زمستان آسوده سفر کنید

سفر در زمستان شرایط خاص خود را دارد؛ باید پیش بینی هوای برفی را بکنید و برای رویارویی با آن تجهیزات و آمادگی های لازم را داشته باشید. سفرهای زمستانی با همه سختی ها طرفداران خود را دارند؛ افرادی که سختی را به جان می خرند تا در هوای برفی و سرد زمستان دل به دامنه کوه ها بزنند یا از آثار باستانی برف گرفته دیدن کنند.

سفر در زمستان هواپیما

با هواپیما سفر کنید

بهترین راه برای سفرهای زمستانی استفاده از هواپیما است. با سفرهای هوایی از خطراتی که ممکن است برای شما در جاده پدید آید اجتناب کرده اید. در فصل زمستان با نزدیک شده به رکود گردشگری در دنیا، شرکت های هواپیمایی و آژانس های مسافرتی قیمت بلیطهای خود را کاهش می دهند. بنابراین شما می توانید با خرید یک بلیط خیالتان را بابت مسیری که پیش رو دارید راحت کنید.

رعایت نکات ایمنی در سفرهای جاده ای

اگر به هر دلیلی مجبور هستید سفر زمینی داشته باشید و با اتوموبیل شخصی سفر کنید باید به طور کامل از وضعیت آب و هوایی مطلع شوید  و هم وضعیت راه ها را از طریق شماره ۱۴۱ چک کنید. زنجیر چرخ در سفرهای زمستانی یک رکن اساسی است و وسایل دیگری همچون لاستیک یدک سالم، چک کردن باد لاستیک ها، بنزین و آب خودرو را نباید فراموش کنید و به طور کلی از سلامت خودرو خود مطمئن شوید. فراموش نکنید در صورتی که شیشه خودرو از برف پوشیده شد از برف پاک کن استفاده نکنید و تا جایی که ممکن است از سرعت خود بکاهید. نقشه مسیر را چه به صورت کاغذی و چه به صورت دیجیتالی، همراه داشته باشید. بهتر است مقداری خشکبار و دیگر خوراکی های انرژی زا همراه خود داشته باشید.

سفر زمستانی

به میزان کافی آب بنوشید

این تفکر که در زمستان تشنه نمی شویم کاملا اشتباه است. ممکن است بدن در زمستان به آب کمتری نسبت به تابستان نیاز داشته باشد اما این بدان معنا نیست که بدن شما اصلا به آب نیازی ندارد. همیشه در سفرهای زمستانی آب کافی همراه خود داشته باشید. این موضوع برای کوهنوردان و اسکی بازان از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا فعالیت بیشتری در سفر دارند.

مراقب سلامتی خود باشید

در فصل زمستان اهمیت دادن به سلامتی از دیگر موارد مهم در سفر است. باید با تقویت خود در مقابل بیماری ها مقاومت پیدا کنید. به این منظور استفاده از مواد مغذی، ویتامین ها و مکمل ها را فراموش نکنید. پوشیدن لباس گرم، کلاه و دستکش برای جلوگیری از نفوذ سرما اهمیت بیشتری پیدا می کند. بهتر است از شال و کلاه هایی استفاده کنید که گوش و گردن شما را به خوبی می پوشاند. استفاده از کفش های عاج دار نیز در زمستان ضرروی است تا در برف و باران لیز نخورید. خوب است مواردی همچون قرص سرماخوردگی، قرص سردرد و همچنین قرص هایی ضد حساسیت و تهوع نیز همراه داشته باشد.

تهیه برنامه سفر

اگر به همراه تور سفر می کنید که می توانید برنامه های تور را دنبال کنید و با آن همراه شوید. اما اگر به طور جدا سفر می کنید باید حتما برنامه سفر خود را مشخص کنید و بر اساس برنامه سفر آدرس جاهای دیدنی مورد نظرتان را به دست آورید.

وسایل مورد نیاز کمپینگ

تهیه لیست وسایل مورد نیز

قبل از اقدام به جمع آوری وسایل مورد نیاز در سفر، بهتر است لیستی از این وسایل مورد نیاز را جمع آوری کنید. با این کار، پیش از جمع آوری وسایل می توانید با تمرکز بیشتری آن ها را لیست کنید تا چیزی از قلم نیفتد. حتی می توانید لیست را با دوستان و همسفرانتان به اشتراک بگذارید تا در تکمیل آن به شما کمک کنند.

بیشتر بخوانید

وسایل مورد نیاز کمپینگ؛ چه تجهیزاتی همراه داشته باشیم؟

کانال تلگرام گردشگری پیرسیک

اضافه کردن نظر

شبکه‌های اجتماعی