پیرسیک
روستای مال آقا

مال آقا، بهشت خوزستان

روستای زیبای مال آقا را بدون شک باید بهشت خوزستان نامید؛ یکی از جاهای دیدنی خوزستان که حتی در گرم‌ترین روزهای تابستان نیز آب‌و‌هوایی خنک دارد و پذیرای مهمانان زیادی است.

خوزستان همیشه با نام اهواز و آبادان و خرمشهر شناخته می شود و از آن با نام سرزمین نخل و آفتاب یاد می‌شود. شاید بسیاری نیز نمی‌دانند که در این خطه، چنین منطقه‌ای با آب‌وهوایی کاملا متفاوت از شهرهای شناخته شده استان نیز وجود داشته باشد.

روستای مال آقا

روستای مال آقا از توابع شهرستان باغملک در شمال استان خوزستان است و فاصله‌ای تقریبا ۱٫۵ ساعته با اهواز دارد. مسیر زیبا و پر پیچ و خم در میان کوه‌ها نشان از بکر بودن منطقه و زیبایی آن دارد. رودخانه زیبایی که از میان باغ‌های این روستا می‌گذرد فضایی رویایی برای استراحت در دامان طبیعت و فرار از دغدغه‌های زندگی شهری پدید می‌آورد. درختان انار و انگور در دامنه کوه‌ها و سرسبزی محیط که تا چشم کار می‌کند دیده می‌شود.

برای رفتن به مال آقا حتما باید بهار یا تابستان به این منطقه بیایید چون پاییز و زمستان بسیار سرد و برفی دارد. در تابستان هوای ملایم و مطبوع و تقریبا خنک و در بهار هوای این منطقه هنوز کمی سرد است، به طوریکه باید فکر آبتنی کردن در رودخانه آن را فراموش کنید.

روستای مال آقا باغملک

آبشار زیبای شیوند از دیگر جاذبه‌های طبیعی این روستاست که در کنار درختان چنار قدیمی و سر به فلک کشیده، زیبایی آن دوچندان می‌شود.

در کنار جاذبه‌های طبیعی و بسیار زیبای مال آقا، آثار تاریخی نیز در این منطقه دیده می شود. از حمله این آثار می توان به کتیبه های سنگی که از دوران مصریان به جای مانده است اشاره کرد. همچنین باقیمانده خانه های ساخته شده در دل کوه نیز در این روستا به چشم می خورد.

۲ نظر

  • دوره مصریان یعنی چی؟الان مال آقا تبدیل شده به زباله دانی آب کثیف و مملو از اشغال از همه نوع و زیر درختان محل دستشویی (چون سرویس بهداشتی موجود نیست)امنیت هم صفر در نظر بگیرید هر کی به هر کی شده اونجا کلا فراموش شده و ناامن است منکه پشیمان شدم از رفتن کلی هم پول میگیرن ازتون (جرات دارید ندید)

شبکه‌های اجتماعی