پیرسیک

ساحل بحرکان

بدون شک آرامش، پاکی و زیبایی که در ساحل خلیج فارس هست در هیچ ساحل دیگری در کشورمان دیده نمی‌شود. اگرچه نام نیمه جنوبی کشورمان کمتر به عنوان نوار ساحلی شنیده می‌شود اما جاذبه‌های این بخش ساحلی به مراتب ناب‌تر و بکرتر از نوار ساحل شمال کشور است.
یکی از شهرهای نیمه جنوبی کشور، هندیجان است که در کنار خلیج فارس قرار گرفته و ساحل بکر، زیبا و پر از صدف‍ش با نام ساحل بحرکان یکی از جاذبه‌های بی‌بدیل آن به شمار می رود. ساحل هندیجان در ۸ کیلومتری جنوب این شهر قرار گرفته؛ ساحلی شنی که تا چشم کار می کند صدف‌های ریز و درشت، عروس های دریایی و گوش ماهی هایی که برخی زنده هستند، دیده می‌شود. جمعیت کم این شهر که روزی بندر مهرویان نامیده می‌شده و ساختمان‌های کوتاه آن زیبایی آسمان در کنار دریا را بیش از پیش نمایان می‌کند.

ساحل بحرکان، ساحل زیبای هندیجان
ساحل بحرکان

ساحل هندیجان نزد مردم محلی با نام ساحل بحرکان نیز شناخته می‌شود و از تفریحات مردم در عصرهای خنک پاییز و بهار رفتن به این ساحل یا اسکله صیادی هندیجان است. مسافرانی که به سراغ استان خوزستان می آیند معمولا برای خرید سری به هندیجان می زنند و از اسکه زیبای این شهر و ساحل آرامش دیدن می کنند؛ هرچند جاذبه‌های گردشگری هندیجان همچون بسیاری از نقاط ایران از چشم مردم پنهان مانده است.

ساحل هندیجان
ساحل هندیجان

۱ نظر

شبکه‌های اجتماعی