پیرسیک
روستای پامنار دزفول - طبیعت گردی و صخره نوردی

روستای پامنار دزفول؛ طبیعت گردی و صخره نوردی

روستای پامنار دزفول از بخش‌های شهیون و توابع سردشت که در فاصله ۴۲ کیلومتری شمال شرق دزفول واقع شده و از جاذبه‌های گردشگری خوزستان به شمار می‌رود. این روستا به خاطر همجواری با رشته کوه زاگرس و دریاچه دز از پوشش گیاهی مناسب بهره می‌برد و آب و هوای معتدلی دارد که دل هر گردشگر و دوست‌دار طبیعتگردی را صفا می‌دهد. بازدیدکنندگان این منطقه گردشگری بکر معمولا در آب دریاچه به قایق سواری و ماهیگیری می‌پردازند و یا حتی در دل کوه‌های مجاور صخره نوردی می‌کنند. فضای روستا هم تقریبا دست نخورده باقی مانده است و می‌توانید در آن درختان بومی مانند رملیک، کنار، بنه، بادام، جاز، انجیر، بلوط و نخل را مشاهده یا زیر سایه‌شان استراحت کنید.

روستای پامنار را باید از جاذبه‌های تاریخی دزفول هم برشماریم؛ چراکه علاوه بر جاذبه‌های طبیعی، یک قلعه تاریخی به نام قلعه شاداب هم در این منطقه وجود دارد. قدمت این قلعه باستانی به دوره حکومت ساسانیان بازمی‌گردد و گفته می‌شود که خورشیدآفرین و فدک‌ناز در آن زندگی می‌کرده‌اند.

روستای پامنار دزفول

اگر قصد دارید به روستای پامنار دزفول بروید و از این جای دیدنی دزفول دیدن کنید، پیشنهاد می‌کنیم چادرتان را در سواحل مقابل روستا که تنها با قایق قابل دسترسی هستند، به پا کنید و در هنگام قایق سواری هم حواستان باشد تا فاصله معینی از تاج سد پیش‌روی کنید.

۱ نظر

  • ضمن تشکر آیا روستایی ها قایق دارن برای رفتن به سواحل روبرو یا باید با قایق بادی بریم؟ در فصل پاییز و زمستان اوضاع بازدید یا اقامتش جطوریه؟

شبکه‌های اجتماعی