پیرسیک
کاروانسرای معین التجار

جاهای دیدنی اهواز

اگر اهل ایرانگردی باشید میدانید با فرا رسیدن فصل پاییز باید سراغ استان های گرمسیر بروید؛ در این میان خوزستان و اهواز را را نباید فراموش کنید. جاذبه های گردشگری خوزستان و به خصوص جاهای دیدنی اهواز و سایر شهرهای خوزستان اگرچه آنطور که باید شناخته نشده است اما با داشتن بناهای تاریخی بسیار و جاذبه های طبیعی که در فصل پاییز زیباتر از همیشه هستند مقصدی برای گردشگران داخلی و خارجی به شمار می‌رود. در ادامه به معرفی جاهای دیدنی اهواز می پردازیم؛ شهری که معمولا اولین مقصد مسافران به خوزستان است.

 

کاروانسرای معین التجار

کاروانسرای معین التجار یکی از بناهای قدیمی باقی مانده در اهواز است که در ساحل شرقی رودخانه کارون قرار گرفته است. این بنای تاریخی در گذشته در ساحل رودخانه قرار داشته اما اکنون با کم شدن آب رودخانه کمی عقب رفته است و جاده ساحلی زیبای شهر اهواز بین آن و رودخانه فاصله انداخته است.

کاروانسرای معین التجار

کاروانسرای معین التجار در سال ۱۳۷۷ در لیست آثار ملی ایران ثبت شد.

در مورد کاروانسرای معین التجار بیشتر بخوانید.

 

خانه ماپار اهواز

خانه ماپار اهواز، خانه‌ای دوره‌ساز با دیوارهای آجری به سبک معماری سنتی خوزسان است و در محله‌ی قدیمی شهر اهواز که فاصله زیادی با رود کارون ندارد، قرار گرفته است. اگرچه گذر زمان بر تار و پود این خانه تاریخی آن دیده می شود اما همین امر در کنار درختان تنومند وسط حیاط، زیبایی این بنای تاریخی خوزستان را دوچندان کرده است.

خانه ماپار اهواز

این خانه در سال ۱۳۸۰ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.

در مورد خانه ماپار اهواز بیشتر بخوانید.

اضافه کردن نظر

شبکه‌های اجتماعی