پیرسیک
مسجد رنگونی ها

جاهای دیدنی آبادان

محال است کسی به خوزستان سفر کند و سری به آبادان نزند؛ شهری که به بازارهای جذابش معروف است اما جاهای دیدنی آبادان تنها در بازار خلاصه نمی شود. جاذبه های گردشگری آبادان و بازارهای این شهر را در ادامه برای شما برشمرده ایم.

 

بازار ته لنجی آبادان

بازار ته لنجی آبادان که در خیابان امیری این شهر قرار دارد یکی از معروف ترین بازارهای آبادان است که مملو از دست فروش و مغازه دار است. در این بازار که به بازار امیری نیز شناخته می شود همه چیز می توانید پیدا کنید؛ از لوازم آرایشی و کرم و عطر و شامپو گرفته تا پتو و پوشاک.

بازار ته لنجی آبادان
بازار ته لنجی آبادان

دستفروشان این بازار نیز حال و هوای متفاوتی به بازار داده اند؛ گاهی با نواختن موسیقی و گاهی با جمله های جذاب مشتری ها را به سمت خودشان میکشند. بازار ته لنجی آبادان یکی از اصلی ترین جاهای دیدنی آبادان به شمار می رود.

در مورد بازار ته لنجی آبادان بیشتر بخوانید

 

مسجد رنگونی های آبادان

مسجد رنگونی ها حوالی سال ۱۳۰۰ شمسی در جنوب غربی پالایشگاه آبادان، ساخته شد و امروزه به عنوان یکی از  جاذبه‌های گردشگری و جاهای دیدنی آبادان شناخته می‌شود.

مسجد رنگونی ها
مسجد رنگونی ها

در معماری این مسجد طرح‌های گچبری برجسته به صورت روکش سیمانی به کار گرفته شده و محراب مسجد و طراحی منحصربه‌فردش از ویژگی‌های جالب توجه در این مسجد است؛ محراب در میان اشکال هندسی و نقوش اسلیمی تزیین شده قرار گرفته و با رنگ های متنوع و طرح‌هایی که بر دیوارهای محراب نقش بسته بهشت برین را در ذهن تجسم می‌کند.

در مورد مسجد رنگونی ها بیشتر بخوانید

 

کلیسای کاراپت آبادان

در شهر آبادان سه کلیسا وجود دارد که یکی از آنها که با وجود جنگ تحمیلی و خسارت‌ها زیاد هنوز سالم مانده، کلیسای کاراپت(قاراپت) مقدس است. این کلیسا متعلق به ارامنه گریگوری آبادان است که در سال ۱۹۵۸ میلادی (۱۳۳۶ شمسی) ساخته شده و اکنون حدود ۶۰ سال از عمر آن می‌گذرد. این کلیسا بزرگترین تالار اجتماعات ارامنه آبادان به شمار می‌رود.

کلیسای گاراپت

کلیسای کاراپت اکنون یکی از جاذبه های گردشگری خوزستان و جاهای دیدنی آبادان است که در سفر به این شهر نباید از دست داد.

در مورد کلیسای کاراپت بیشتر بخوانید

 

بازار کنزالمال

بازار کنزالمال یکی از معروف‌ترین بازارهای خوزستان است که درست وسط آبادان و خرمشهر واقع شده. این مرکز خرید بزرگ در بزرگراه آبادان – خرمشهر بنا شده است و از آبادان که به سمت خرمشهر می‌روید، کمی بعد از دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، با رسیدن به ترافیک همیشگی این منطقه و خیل عظیم جمعیت دیگر مطمئن می‌شوید که به مقصدتان رسیده‌اید.

در مور بازار کنزالمال آبادان بیشتر بخوانید

 

جزیره مینو

جزیره مینو یکی از جاهای دیدنی خوزستان است که در میان شهرهای آبادان و خرمشهر واقع شده و اگر اهل ایرانگردی هستید و قصد سفر به جنوب را دارید، نباید بازدید از آن را از دست بدهید. این جزیره مرزی در زمان جنگ تحمیلی پایگاه مقاومت و موقعیت عملیاتی نیروهای بسیاری بوده است و هنوز هم نخل‌های سوخته آن یاد دفاع مقدس را در ذهن بیننده تداعی می‌کنند.

در مورد جزیره مینو بیشتر بخوانید

 

کانال تلگرام گردشگری پیرسیک

اضافه کردن نظر

شبکه‌های اجتماعی