پیرسیک
بازار کنزالمال

بازار کنزالمال آبادان، همه چیز را ارزانتر بخرید

در کنار همه بناهای تاریخی و طبیعت بکر استان خوزستان، باید بازارهای آبادان و بازارهای خرمشهر را هم از جاذبه‌های گردشگری خوزستان و جاهای دیدنی آبادان بدانیم. بازار کنزالمال یکی از معروف‌ترین بازارهای خوزستان است که درست وسط آبادان و خرمشهر واقع شده. این مرکز خرید بزرگ در بزرگراه آبادان – خرمشهر بنا شده است و از آبادان که به سمت خرمشهر می‌روید، کمی بعد از دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، با رسیدن به ترافیک همیشگی این منطقه و خیل عظیم جمعیت دیگر مطمئن می‌شوید که به مقصدتان رسیده‌اید.

بازار کنزالمال

بازار کنزالمال که ابتدا به نام بازار چینی‌ها معروف شده بود، تنوع بی‌نظیری از کالاهای مختلف را با قیمت‌های مناسب ارائه می‌کند و به همین خاطر موردتوجه گردشگران قرار گرفته است. ساختار داخلی بازار یک طبقه طراحی شده و از راهروهای متقاطع مختلف تشکیل شده است. در کنزالمال همه‌چیز از لباس کودک گرفته تا وسایل منزل و دکوراتیو با قیمت مناسب پیدا می‌شود چراکه فروشندگان آن‌ها را مستقیما از فروشندگان خارجی تهیه می‌کنند و به خاطر ورود به منطقه آزاد اروند، از پرداخت گمرک هم معاف هستند. به همین دلیل می‌توانید همه چیز را در اینجا ارزانتر از سایر بازارها پیدا کنید. این بازار معروف معمولا روزهای آخر هفته میزبان میهمانان مختلفی می‌شود که اغلب از شهرهای اطراف برای خرید به کنزالمال و بازار ته لنجی آبادان می‌آیند. فروشندگان هم این روزهای شلوغ از خونگرمی و خوش اخلاقی کم نمی‌گذارند و همچنان با رویی خوش با گردشگران برخورد می‌کنند.

فروشگاه‌های بسیار بزرگی هم در بازار کنزالمال وجود دارند که اصطلاحا از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را در سبد خریدشان به مشتریان ارائه می‌کنند. فروش در فروشگاه‌های این بازار به قدری زیاد است است که گاهی کالاها در یک چشم به هم زدن به پایان می‌رسند و از طرف دیگر، تنوع در آن‌ها آن‌قدر وسیع است که شاید نتوانید همه کالاها را ببینید.

بیشتر بخوانید:

 بازار ته لنجی آبادان (بازار امیری)

کلیسای کاراپت آبادان

ساحل کارون در خرمشهر

 

کانال تلگرام گردشگری پیرسیک

۲ نظر

شبکه‌های اجتماعی