پیرسیک
بازار ته لنجی آبادان

بازار ته لنجی آبادان؛ بازار امیری

آبادان بدون تردید یکی از اولین شهرهای ایران است که رنگ مدرن شدن را به خود دیده است؛ شهری زنده، با مردمانی خونگردم و دیدنی های بسیار که البته همه از این دیدنی ها بیشتر بازارهای آن را می شناسند. آبادان به واسطه نزدیکی با اروند و خلیج فارس مثل شهرهای مرزی بازارهایی پر از اجناس خارجی دارد که برای گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند از جذابیت بالایی برخوردار است.

بازار ته لنجی آبادان که در خیابان امیری این شهر قرار دارد یکی از معروف ترین بازارهای آبادان است که مملو از دست فروش و مغازه دار است. در این بازار که به بازار امیری نیز شناخته می شود همه چیز می توانید پیدا کنید؛ از لوازم آرایشی و کرم و عطر و شامپو گرفته تا پتو و پوشاک. دستفروشان این بازار نیز حال و هوای متفاوتی به بازار داده اند؛ گاهی با نواختن موسیقی و گاهی با جمله های جذاب مشتری ها را به سمت خودشان میکشند.

در روزهای تعطیل آخر هفته معمولا این بازار خیلی شلوغ و پر رونق است و در تعطیلاتی همچون عید نورور نیز سیل جمعیت روانه آبادان و بازار ته لنجی ها می شود. بازار امیری یا همان بازار ته لنجی در آبادان بدون شک یکی از جاذبه های گردشگری خوزستان است و از جاهای دیدنی خوزستان به شمار می رود به طوریکه در سفر به خوزستان و آبادان نباید بازدید از آن را از دست بدهید.

بیشتر بخوانید

بازار کنزالمال آبادان

بازارهای خوزستان

جاهای دیدنی آبادان

 

کانال تلگرام گردشگری پیرسیکhttps://t.me/pirsikiran

اضافه کردن نظر

شبکه‌های اجتماعی