پیرسیک
بازار ته لنجی آبادان

بازارهای خوزستان – لذت گشت و گذار در بازار

در سفر به خوزستان و بازدید از جاذبه های گردشگری خوزستان نباید بازارهای آبادان و بازارهای اهواز و دیگر شهرهای این استان را نادیده گرفت؛ بازارهایی که بدون شک از اصلی ترین جاهای دیدنی خوزستان هستند. نزدیک بودن به مرز و دریا، و همچنین قرار گرفتن در منطقه آزاد اروند باعث شده تا اجناس خارجی با قیمتی مناسب در دسترس باشند. خوراکی های خوشمزه از برندهای معروف گرفته تا لباس و پوشاک، همه و همه با قیمت هایی جذاب برای گردشگران در دسترس هستند.

 

بازار امام خمینی اهواز

بازار امام خمینی در مرکز اهواز و در خیابانی با همان نام قرار گرفته است و بازار قدیمی شهر اهواز و بازار سنتی این شهر به شمار می رود. ساختار بازار کاملا مشابه بازارهای سنتی شهرهای دیگر است؛ بخشی از بازار از گذشته مسقف بوده است و بخش دیگری از آن در سال های اخیر مسقف شده است.

بازار امام خمینی اهواز

پارچه و پوشاک، لوازم آرایش، لوازم خانگی و لوازم برقی از جمله محصولاتی است که در این بازار می توانید پیدا کنید.

در مورد بازار امام خمینی اهواز بیشتر بخوانید

 

بازار ته لنجی آبادان

بازار ته لنجی آبادان که در خیابان امیری این شهر قرار دارد یکی از معروف ترین بازارهای آبادان است که مملو از دست فروش و مغازه دار است. در این بازار که به بازار امیری نیز شناخته می شود همه چیز می توانید پیدا کنید؛ از لوازم آرایشی و کرم و عطر و شامپو گرفته تا پتو و پوشاک.

بازار ته لنجی آبادان

دستفروشان این بازار نیز حال و هوای متفاوتی به بازار داده اند؛ گاهی با نواختن موسیقی و گاهی با جمله های جذاب مشتری ها را به سمت خودشان میکشند.

در مورد بازار ته لنجی آبادان بیشتر بخوانید

 

بازار کنزالمال آبادان

بازار کنزالمال که ابتدا به نام بازار چینی‌ها معروف شده بود، تنوع بی‌نظیری از کالاهای مختلف را با قیمت‌های مناسب ارائه می‌کند و به همین خاطر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. ساختار داخلی بازار یک طبقه طراحی شده و از راهروهای متقاطع مختلف تشکیل شده است.

در کنزالمال همه‌چیز از لباس کودک گرفته تا وسایل منزل و دکوراتیو با قیمت مناسب پیدا می‌شود چراکه فروشندگان آن‌ها را مستقیما از فروشندگان خارجی تهیه می‌کنند و به خاطر ورود به منطقه آزاد اروند، از پرداخت گمرک هم معاف هستند.

در مورد بازار کنزالمال آبادان بیشتر بدانید

 

بازار لوازم خانگی هندیجان

یکی از معروف ترین بازارهای هندیجان، بازار لوازم خانگی این شهر است؛ تقریبا کسی در خوزستان نیست که نداند برای خرید لوازم خانگی ارزان تر از بازار باید سری به بازار هندیجان بزند. نزدیکی به دریا در این شهر، همچون سایر شهرهای مرزی باعث شده تا اقلام با قیمت کمتر به فروش برسند؛ به طوری که تفاوت قیمت به خصوص در کالاهای بزرگ و گران به چشم می خورد.

در مورد بازار هندیجان بیشتر بخوانید

کانال تلگرام گردشگری پیرسیک

اضافه کردن نظر

شبکه‌های اجتماعی