پیرسیک
اسکله صیادی هندیجان

اسکله صیادی هندیجان

بزرگترین اسکله صیادی ایران در هندیجان با طول تقریبی ۱۵۵۰ متر در بندر صیادی بحرکان در مجاورت خلیج فارس قرار دارد؛ بندری که در فاصله ۱۳ کیلومتری شهرستان هندیجان قرار گرفته است. اسکله صیادی هندیجان زیبا تنها مخصوص صیادان نیست و می‌توان گفت یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان هندیجان و خوزستان نیز محسوب می‌شود.


این بندر زیبا در کنار آبی آرام و گاه مواج خلیج فارس و قایق‌های بیشماری که زیبایی خاصی به آن داده‌اند نه تنها تفریحگاه مردم محلی است بلکه یکی از اولین مقاصد گردشگرانی است که قدم به خوزستان و هندیجان می‌گذارند. در این بندر بیش از ۲۵۰ شناور وجود دارد و از این جهت یکی از مهمترین بنادر صیادی استان خوزستان به شمار می‌رود. صیادانی که شب‌ها به قصد صید ماهی به دریا می‌روند باید فاصله اسکله تا قایق خود را شنا کنند؛ فاصله‌ای که چندان هم کم نیست اما برای این صیادان کاری عادی به شمار می‌رود.

اسکله صیادی هندیجان
اسکله صیادی هندیجان

در تعطیلات مهم همچون عید نوروز، امکان لنج سواری نیز در این اسکله فراهم می‌شود و چند لنج برای استفاده مردم و گشتن در دل دریا برای میهمانان مهیا می‌شود.
اما جذابیت های این اسکله صیادی تنها در زیبایی آن نیست بلکه با رفتن به آنجا می توانید انواع ماهی و میگو را به طور کاملا تازه و از صیادانی که از صید برمی‌گردند خریداری کنید. ماهی هایی همچون شوریده بال زرد و صبور هندیجان معروف هستند و طعمی لذت بخش دارند.

اضافه کردن نظر

شبکه‌های اجتماعی