پیرسیک

ناهارخوران

اگرچه شهر گرگان در شمال کشور و استان گلستان قرار گرفته است اما در آن خبری از دریا نیست، در عوض تا دلتان بخواهد جنگل‌های بکر و زیبا در اطراف آن وجود دارد. یکی از مناطق جنگلی و گردشگری شهر گرگان، منطقه ناهارخوران است که در جنوب این شهرستان واقع شده است؛ منطقه‌ای که به محض وارد شدن به آن تفاوت دمایی و خنک شدن هوا را حس می‌کنید. درختان بلند و بسیار تنومند جنگل ناهارخوران خبر از قدمت آنها می‌دهد.
این سرسبزی و زیبایی باعث شده تا نه تنها مردم محلی بلکه گردشگران از سایر نقاط کشور نیز در روزهای تعطیل و به خصوص عید نوروز به آنجا سفر کنند.

ناهارخوران

با گذشت زمان و افزایش جمعیت و وسعت شهر گرگان، فاصله بین مرکز شهر و منطقه ناهارخوران بسیار کم شده و به صورت یک خیابان عمومی و تقریبا شلوغ و پر رفت و آمد تبدیل شده است به‌طوریکه نمی‌توان این منطقه را خارج از شهر گرگان به حساب آورد.
ارتفاع متوسط اغلب بخش‌های این منطقه حدود ۴۰۰ تا ۴۵۰ متر از سطح دریا است که البته در برخی مناطق به ۹۰۰ متر نیز می‌رسد. در این ارتفاعات دره ، آبریزها و یال‌های زیادی دیده می شود که محیط مناسبی برای علاقه مندان به طبیعت به خصوص کوهپیمایان است.
اغلب ارتفاعات غرب و جنوب غربی میدان ناهارخوران برای مسیر کوهنوردی برای کوهپیمایان است و مسیر اصلی صعود برای رسیدن به سفید چشمه و ارتفاعات بالاتر به شمار می‌رود. در این منطقه از طریق پله های سنگی قدیمی و زیبا می‌توان به بخش‌های بالاتر رفت.
آب و هوای منطقه ناهارخوران گرگان معتدل و مرطوب خرزی است؛ آب و هوایی که با توجه به بیشتر بودن ارتفاع نسبت به شهر گرگان خنک‌تر است.

ناهارخوران

در سال‌های اخیر امکانات فراوانی نیز در این منطقه فراهم شده است که اگرچه از بکر بودن منطقه می‌کاهد اما به اقامت راحت و دسترسی به امکانات رفاهی بیشتر در منطقه کمک می‌کند. رستوران‌ها، کافه‌ها، غذا فروشی‌های محلی، هتل‌ها و پارک بازی برای بچه‌ها از جمله امکانات این منطقه است.

اضافه کردن نظر

شبکه‌های اجتماعی