پیرسیک
روستای درک زرآباد چابهار - پیرسیک

روستای درک زرآباد؛ جایی که صحرا و دریا به هم می‌رسند

سیستان و بلوچستان در جنوب شرق ایران، سرزمین ناشناخته‌ها و زیبایی است که حتی اسمشان هم به گوش بسیاری از ما نرسیده است. روستای درک زرآباد چابهار منظره‌ بکری از شگفتی طبیعت است که کمتر کسی فکر می‌کرد جزئی از ایران باشد، اما این روزها با عکس‌ها و نام متفاوتش در توئیتر، حسابی معروف و شناخته شده است و یکی از دیدنی‌های سیستان و بلوچستان به شمار می رود که در سفر به این استان و چابهار نباید از دست داد. «دَرَک» در ۱۷۰ کیلومتری شهر چابهار، از جاذبه های گردشگری دیدنی سیستان و بلوچستان و تازه معروف‌شده کشور است.

درک یا درگ در زبان محلی به معنی سکونت در کنار دره است. ساحل روستای درک زرآباد هم ماسه‌ای است، هم شنی و هم در بخش هایی مرجانی و اکنون یکی از پاک ترین و البته بکرترین سواحل ایران به شمار می رود. در سواحل این روستا، نخل های بلند و زیبا، در کنار آب های آبی دریای عمان سر از خاک بیرون آورده اند و منظره ای چشم نواز را رقم زده اند. نسیم خنک سواحل نیز حتی در روزهای گرم بهار، از گرمای آفتاب سوزان کم می کند و روح نواز است.

در سفر به روستای درک زرآباد چابهار و در نزدیکی سواحل این روستا، وقتی میان تپه‌های شنی درک بایستید و چشم اندازی از دریای عمان نداشته باشید انگار در یکی از کویرهای معروف کشور هستید و تا چشم کار می کند شن ها نمایانند. اما کافی است پای در شن‌ها بگذارید و از تپه‌های کوتاه بالا بروید. تصویر کویر و دریا به هم می‌پیوندند؛ منظره زیبا و بی بدیلی که بعید است در جای دیگری از ایران ببینید و تماشایش حتی برای ساعت های طولانی هم جذاب است. غروب سرخ سواحل درک و با منظره نخل‌هایش شبیه هیچ جای دیگر نیست و تنها شاید در کارت پستال ها شبیهش را دیده باشیم. آفتاب در غرب دریای عمان به غروب می‌نشیند و باریک‌های نورش میان تپه ها و دریا قاب‌هایی را می‌سازد که حتی کم کیفیت‌ترین عکس‌ها از آن می‌تواند گردشگران زیادی را راهی روستای درک کند.

اهالی درک بیشتر ماهیگیرند، اما اکنون و با رونق گرفتن گردشگری این منظقه، درِ خانه‌هایشان به روی گردشگران نیز باز است و از آنها پذیرایی می‌کنند. ساحل زیبای درک که شبیه افسانه‌های دنیای مجازی باست، هرگز از خاطر گردشگران نمی‌رود. ساحلی که کویر و دریا را به هم پیوند می‌زند و این روزها گردشگران بسیاری را به سوی خود کشانده است.

اضافه کردن نظر

شبکه‌های اجتماعی